FIBARO - Inteligentny Dom

DLACZEGO FIBARO?
Urządzenia FIBARO tworzą kompleksowy ekosystem dostosowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb mieszkańców.Bezpieczne dane
W FIBARO wiemy, co jest najważniejsze. Dostęp do Twojego domu oraz Twoje dane są chronione na najwyższym poziomie - poprzez systemy WAF i Anty-DDoS, szyfrowanie komunikacji z wykorzystaniem protokołu TLS, a haseł poprzez bcrypt.

Plug & Play
System FIBARO jest prosty w instalacji i konfiguracji. Urządzenia instalatorskie są bezinwazyjne w montażu, a te plug & play gotowe do użycia tuż po wyciągnięciu z pudełka i krótkiej konfiguracji.

Sterowanie głosowe
FIBARO współpracuje z technologiami sterowania głosowego. Po prostu powiedz, jak system ma się zachować, a Twoja prośba będzie spełniona błyskawicznie.

Zdalny dostęp z każdego miejsca
Sprawdzanie stanu urządzeń i sterowanie mieszkaniem jest możliwe z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy dostęp do Internetu, żeby w dowolnej chwili zajrzeć do domu.

Dom wypełniony spokojem
Poza innymi rzeczami, FIBARO zadba o Wasze bezpieczeństwo oraz zabezpieczy przed skutkami pożaru, zalania, czy włamania. Dodatkowo każdego dnia ułatwia życie osobom starszym, dzieciom i ludziom o obniżonej mobilności.

Oszczędzaj energię
FIBARO pozwala mierzyć zużycie energii elektrycznej domowych urządzeń. W ten sposób łatwo wychwycisz sprzęty odpowiedzialne za wysokie rachunki. Możesz też zaprogramować system, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności.

Marzenia się spełniły
Poczuj prawdziwy komfort życia z FIBARO. Pozwól sobie na łatwiejsze i wygodniejsze życie z FIBARO. Odkryj, że wreszcie na wszystko masz czas.

WSPIERANE SYSTEMY:

 • Apple HomeKit- Stworzyliśmy serię urządzeń przystosowanych do współpracy z Apple HomeKit.
 • Z-Wave- Wiodąca technologia bezprzewodowej komunikacji wykorzystywana w systemach inteligentnych domów.
 • Google Assistant- Google Assistant to usługa asystenta głosowego który wspiera Cię w wielu obszarach życia. Odkryj jak wygodnie jest możesz sterować swoimi rozwiązaniami Fibaro.
 • Amazon Alexa- Alexa jest opartą na chmurze usługą głosową Amazona. Zintegruj Amazon Alexa z Home Center, aby kontrolować swój system FIBARO.
 • Apple Siri- Dzięki Siri kontroluj głosem akcesoria FIBARO współpracujące z HomeKit przy użyciu iPhona, iPada lub iPoda touch.
 • oświetlenie Phillips- Zaprogramuj i steruj oświetleniem z dowolnego miejsca na świecie.
 • inteligentne ogrzewanie Netatmo- Moduły domowej stacji pogodowej zadbają o Twój komfort i dostarczą istotnych informacji.
 • inteligentny głośnik Sonos- Puść ulubioną playlistę i steruj głośnikami.
 • D-Link- Korzystaj z podglądu na żywo na komórce i odbieraj wideo-powiadomienia, gdy system wykryje ruch w domu.
 • inteligentny zamek Yale- Zamek Yale Keyless Connected daje możliwość zabezpieczenia swojego domu bez użycia kluczy.
 • inteligentny monitoring DSC- DSC jest światowym liderem w dziedzinie alarmów. Od powstania firmy, eksperci z DSC wytyczają standardy.
SENSORY:


 • Motion Sensor - Czujnik ruchu, światła i temperatury. Nowoczesna forma odlana w nieskazitelnej bieli i średnica poniżej 44 milimetrów sprawią, że zakochasz się w tym czujniku od pierwszego wejrzenia. FIBARO Motion Sensor działa na baterię i nie wymaga kabli. Uniwersalny uchwyt pozwala umieścić czujnik gdziekolwiek zechcesz - nawet na ścianie czy suficie. Jego położenie możesz w dowolnej chwili zmienić. • Flood Sensor - Czujnik zalania i temperatury. FIBARO Flood Sensor odkrywa nowy wymiar harmonii i piękna. Doskonały w najdrobniejszym szczególe. Dotyka punktu, w którym design staje się sztuką. Podobnie jak w innych urządzeniach FIBARO, idealnej formie towarzyszy najbardziej zaawansowana technologia. FIBARO Flood Sensor to znacznie więcej niż tylko czujnik zalania. • Door/Window Sensor - Czujnik zbliżeniowy z funkcją pomiaru temperatury. FIBARO Door/Window Sensor to najmniejszy i najlepiej zaprojektowany czujnik otwarcia i temperatury dostępny na rynku. Miniaturowe rozmiary i niezwykła lekkość sprawią, że będzie niemal niezauważalny na Twoich oknach i drzwiach. FIBARO Door/Window Sensor łączy wiele funkcji umożliwiających podniesienie komfortu i bezpieczeństwa. • CO Sensor - Chroni przed niewidocznym zagrożeniem. Certyfikowany czujnik czadu o wyjątkowej precyzji pomiaru. Wykryje nawet nieznacznie podwyższone ilości tlenku węgla, które w dłuższej perspektywie mogą wpływać na Twoje samopoczucie. Przy wyższych stężeniach natychmiast powiadomi Cię o zagrożeniu. Czujnik zadziała nawet bez łączności z systemem, a jego praca jest stale monitorowana. • Smoke Sensor - FIBARO Smoke Sensor to uniwersalny, optyczny detektor dymu, kompatybilny ze standardem Z-Wave Plus. Można go umieścić na suficie lub ścianie i jest zasilany wytrzymałą baterią (działa około 3 lat). Wykrycie dymu jest sygnalizowane dźwiękowo i miganiem diody LED oraz poprzez wysłanie informacji do sieci Z-Wave. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany czujnik temperatury, który może uruchomić alarm, gdy wykryje wysoką temperaturę. • Universal Sensor - Bezprzewodowy moduł Universal Binary Sensor jest modułem umożliwiającym zwiększenie funkcjonalności dowolnego czujnika z wyjściem binarnym o możliwość komunikacji z bezprzewodową siecią Z-Wave. Moduł ten jest najczęściej stosowany do integracji bezprzewodowego systemu FIBARO z przewodowymi i bezprzewodowymi systemami alarmowymi. Jest więc swojego rodzaju adapterem do technologii Z-Wave.


AKTORY:


 • Wall Plug - Inteligentny włącznik urządzeń elektrycznych z funkcją pomiaru energii. FIBARO Wall Plug to najmniejsze i najładniejsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Jego nowoczesny design idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. Precyzja wykonania, najwyższa jakość podzespołów oraz nowoczesny design tworzą całość, która zachwyca pięknem i urzeka niezawodnością. • The Heat Controller - Najinteligentniejsza głowica termostatyczna na świecie. Połączenie podstawowych funkcjonalności z technologią to klucz do rewolucji. Nasza głowica termostatyczna w oparciu o kubaturę pomieszczenia oblicza czas, jaki potrzebuje, żeby osiągnąć żądaną przez Ciebie temperaturę. Co więcej wartość temperatury odczytasz za pomocą kolorów. Spróbuj, nastaw swoją temperaturę i odkryj magię kolorów. • Switches - Moduły FIBARO Single/Double Switch to kluczowe elementy zarządzania domem. Sprawdzą się w różnych miejscach i wielu zastosowaniach. Pozwolą Ci włączać i wyłączać urządzenia elektryczne, oświetlenie lub prąd w gniazdkach. Dzięki funkcji "power metering" dostarczą też precyzyjnych informacji o zużyciu energii. • Dimmer 2 - FIBARO Dimmer 2 to uniwersalny moduł regulujący natężenie światła i współpracujący z różnymi źródłami oświetlenia. Dimmer może być wykorzystywany jako ściemniacz lub włącznik, zarówno w instalacjach dwu-, jak i trzyprzewodowych. Urządzenie posiada funkcje pomiaru zużywanej energii i mocy czynnej prądu oraz zaawansowane zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem, przeciążeniem czy spadkiem napięcia.


 • Roller Shutter 2 - FIBARO Roller Shutter 2 to niewielki moduł, który umożliwia sterowanie domowymi urządzeniami, takimi jak elektryczne rolety, markizy, żaluzje czy bramy. Kalibracja modułu sprawia, że możliwe jest precyzyjne ustawianie lamelek i skrzydeł bram w pozycji wybranej przez użytkownika. Urządzenie posiada również funkcję pomiaru zużywanej energii oraz mocy czynnej prądu. • RGBW Controller - FIBARO RGBW Controller umożliwia zdalne sterowanie taśmami LED RGB i RGBW, oświetleniem halogenowym oraz wentylatorami. Podłączone odbiorniki mogły być zasilane napięciem 12 lub 24V. Użytkownik może w prosty sterować oświetleniem i zmieniać kolor światła, korzystając z intuicyjnej aplikacji FIBARO. RGBW Controller ma możliwość współpracy z maksymalnie czterema sensorami analogowymi.


INTERCOM:


 • Intercom - Niezwykły strażnik Twojego domu. Niczym dżin z orientalnej baśni, FIBARO Intercom jest niezniszczalny i gotów na wszystkie przeciwności losu. Tym, co potrafi, będzie Cię jeszcze długo zaskakiwał. Dzięki swym tajnym mocom FIBARO Intercom doskonale widzi i świetnie słyszy. Wszelkie głosy z zewnątrz dopłyną do Ciebie równie czysto i wyraźnie, jakby Twój rozmówca stał tuż obok.


WYZWALACZE:


 • KeyFob - KeyFob został zaprojektowany z myślą o każdym szczególe. Ergonomiczny i kompaktowy kształt sprawia, że idealnie leży w dłoni i kieszeni, a wypukłe przyciski umożliwiają intuicyjne klikanie. Dodanie urządzenia do systemu jest równie intuicyjne, jak jego używanie. Uruchom KeyFoba i poczuj, jak wszystko staje się łatwiejsze niż dotąd. Każdy przycisk odpowiada na 1, 2 lub 3 kliknięcia oraz przytrzymanie. To aż 24 akcje do wykorzystania. • The Button - Manualnie włącza i wyłącza dowolne urządzenia oraz akcje w obrębie systemu FIBARO. Dla domu - Jako uniwersalny, manualny włącznik dowolnych urządzeń elektrycznych i scen. Dla biznesu - Jako funkcjonalne urządzenie wspomagające codzienne czynności w firmie oraz obsługę klientów. W sytuacjach alarmowych - Jako przycisk kontaktu z opiekunem lub wezwania pomocy. • Swipe - Małe gesty jeszcze nigdy nie znaczyły tak wiele. SWIPE wykrywa nie tylko proste ruchy, ale także całe ich kombinacje. Czujnik wysokiej rozdzielczości bezbłędnie interpretuje najbardziej rozbudowane komendy, a Ty sam się zdziwisz jak wielka siła drzemie w Twojej dłoni. To proste. Unieś dłoń i przesuń w dół by zgasić światło. Podnieś rękę, a taśmy LED rozświetlą sufit. Machnij w prawo jeżeli chcesz wyłączyć telewizor i inne sprzęty RTV. Jaki będzie Twój kolejny ruch?

CENTRALE:


 • Home Center 2 - Home Center Lite to mózg Systemu FIBARO, wykorzystujący sprawdzone rozwiązania z Home Center 2. Centralka umożliwia zarządzanie różnymi urządzeniami multimedialnymi i systemami inteligentnego domu. Home Center Lite umożliwia przechowywanie danych w chmurze oraz posiada system recovery, który w łatwy sposób pozwala przywrócić funkcjonalności systemu. Użytkownik może zarządzać ustawieniami przy pomocy intuicyjnej aplikacji FIBARO. • Home Center Lite - Home Center Lite to mózg Systemu FIBARO, wykorzystujący sprawdzone rozwiązania z Home Center 2. Centralka umożliwia zarządzanie różnymi urządzeniami multimedialnymi i systemami inteligentnego domu. Home Center Lite umożliwia przechowywanie danych w chmurze oraz posiada system recovery, który w łatwy sposób pozwala przywrócić funkcjonalności systemu. Użytkownik może zarządzać ustawieniami przy pomocy intuicyjnej aplikacji FIBARO.